Zer Teknik Hırdavat


Hakkımızda

Zer Teknik Hırdavat, kendi markası olan "ZER" markasıyla üretilen malzemeleri kalitesiz taklitlerinden ayırt etmek için başlattığı marka tescil işlemlerini tamamladı. Hırdavatta “ZER “ markası tescilli halde geldi.

Zer Teknik Hırdavat İthalat-İhracat Sanayi ve Ticaret hırdavat sektöründe 1988’ den bu yana çalışmalarını sürdüren gaffar Aker’in şirketleşme çabaları sonucu 1991 yılında kuruldu.

Üretim bantlarını ve müşteri portföyünü sürekli geliştiren Zer, geniş iç hacmi ve bol ürün çeşidi ile sektörde daha iddialı bir marka konumuna geldi. Bu süreç içerisinde hizmet ağını Türkiye geneline yayan Zer Teknik Hırdavat, iş hacmini daha da geliştirmek için 1993 yılında yurt dışına açılarak çeşitli firmalarla ortak üretim konusunda anlaşmalar yaptı.
İlk olarak Bulgaristan’da kurduğu ithalat-ihracat sektörüne adım atan Zer Teknik Hırdavat, bu ortaklığı diğer ülkelerdeki şirketlerle de devam ettirerek sattığı mamulleri büyük bir bölümünü kendisi üreten bir şirket olarak piyasadaki üstünlüğünü pekiştirdi.
Zer Teknik Hırdavat bugün, sipariş üzerine özel imalat yapabilme gücüyle sektör içerisinde önemli bir avantaja sahip bulunuyor.

Zer Teknik hırdavat, büyük bölümü kendi imalatı olan kılavuz, pafta, freze, matkap ucu, lama ve torna kalemleri, punta matkapları, havşa frezeler, kırlangıç ve T frezeler dahil olmak üzere tüm kesici takımlar ve ölçü aletleri konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip.